Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Ruszyła 8. edycja Programu Grantowego InicJaTyWy
15.03.2021

Ruszyła 8. edycja Programu Grantowego InicJaTyWy

Miło nam poinformować, że Carlsberg Polska po raz kolejny organizuje Program Grantowy InicJaTyWy, w którym organizacje pozarządowe i instytucje użyteczności publicznej, m.in. z powiatu brzeskiego mogą, otrzymać granty o łącznej wartości 50 tys. zł.  Wnioski można składać do 23 kwietnia br. przez formularz na stronie internetowej www.inicjatywy.com.pl  

 

Organizacje i instytucje z powiatu brzeskiego mogą ubiegać się o 5 grantów, o łącznej wartości 50 tys. zł: 2 granty z kategorii „projekty na rzecz społeczności lokalnych” i 3 granty „na rzecz poprawy świadomości ekologicznej”. Zgłaszane inicjatywy muszą być skierowane do osób pełnoletnich.

 

W tym roku, w Programie InicJaTyWy, organizacje i instytucje użyteczności publicznej mogą zgłosić swoje projekty w dwóch kategoriach:

 

  • na rzecz społeczności lokalnych (2 granty do zdobycia), czyli działania obejmujące np. rewitalizację terenów zielonych, tworzenie miejsc wypoczynku i rekreacji, akcje pomocowe dla potrzebujących, czy wydarzenia kulturalne.

 

Przykładowe projekty: porządkowanie terenów zielonych; doposażenie infrastruktury np. ławek; stworzenie rowerowych czy pieszych szlaków turystycznych; wsparcie lokalnych ośrodków pomocy, odmalowanie, doposażenie tych jednostek; warsztaty czy zajęcia aktywizujące różne grupy społeczne, ale również pomoc słabszym np. schroniskom dla zwierząt; działania na rzecz seniorów np. budowa siłowni plenerowych lub organizacja warsztatów, zajęć edukacyjnych, a także zakup sprzętu do rehabilitacji.

 

  • na rzecz poprawy świadomości ekologicznej (3 granty do zdobycia), w tym działania edukacyjno-informacyjne w zakresie segregacji zużytych opakowań, recyklingu i zastosowania opakowań zwrotnych, czy wpływu opakowań na środowisko i życie ludzi.

 

Przykładowe projekty: akcje oznaczania koszy do segregacji śmieci w obrazowy sposób i tablice informacyjne nt. segregacji w ich pobliżu; akcje edukacyjne w przestrzeni miejskiej czy budynkach użyteczności publicznej; organizacja warsztatów z recyklingu dla seniorów; akcje edukacyjne nt. ponownego wykorzystania zużytych opakowań; akcje promujące „zero słomek/jednorazowych opakowań” w lokalnych restauracjach.

 

 

Wnioski można składać na stronie internetowej www.inicjatywy.com.pl
od 15 marca do 23 kwietnia br. włącznie. Następnie Jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele Urzędu Miasta Brzesko, Carlsberg Polska oraz firmy INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A, wybierze pulę projektów spełniających wymagania regulaminowe. O ostatecznym wyborze zwycięzców zadecydują internauci. Na stronie internetowej Programu każdy będzie mógł oddać głos na jeden z projektów zakwalifikowanych przez Jury.

 

O programie:

Celem Programu InicJaTyWy jest poprawa życia lokalnych społeczności w sąsiedztwie Browaru Okocim. Partnerem tegorocznej edycji jest firma INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A, a także Urząd Miasta Brzesko.

W 8. edycji „Inicjatyw” Carlsberg Polska przeznacza sumarycznie 100 tys. zł. na 10 grantów, o które mogą się ubiegać organizacje i instytucje z Powiatu Brzeskiego i Sierpeckiego.

 

Program Grantowy InicJaTyWy powstał w 2014 r. W czasie siedmiu edycji zrealizowano 64 projekty, na łączną kwotę 550 tys. złotych. W ub. latach w okolicy Browaru Okocim z granów Carlsberg Polska zrealizowano m.in. wykonano nową podłogę oraz wymieniono pokrycie dachowe w amfiteatrze w Łoniowej, zrewitalizowano zieleń miejską na Brzeskim Rynku, rewitalizację budynku i terenu przy siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Browaru Okocim w Brzesku i stworzenie nowej strony internetowej Stowarzyszenia, oraz stworzono salę spotkań dla mieszkańców przy remizie OSP w Buczu.

 

Szczegóły nt. Programu znajdują się na www.inicjatywy.com.pl