Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Sportowe dotacje przyznane
18.02.2021

Sportowe dotacje przyznane

370 tysięcy złotych przeznaczył burmistrz Brzeska Tomasz Latocha na dofinansowanie działalności 19 stowarzyszeń i klubów sportowych w 2021 roku. W porównaniu z ubiegłym rokiem pula dotacji wzrosła o 16 tysięcy złotych. W większości przypadków kwoty przyznanych dotacji zostały utrzymane na podobnym poziomie jak w ubiegłym roku, w niektórych ich wysokość została podwyższona.

Najpopularniejszą dyscypliną sportową jest oczywiście piłka nożna. W gminie Brzesko działa aktualnie 5 klubów sportowych uczestniczących w regularnych rozgrywkach seniorów. Każdy z nich prowadzi też systematyczne zajęcia dla młodzieży i tę właśnie działalność najbardziej wspiera Urząd Miejski. Zainteresowanie futbolem jest tak duże, że obok tych klubów z powodzeniem kilka akademii piłkarskich. Najzdolniejszym wychowankom tych szkółek z coraz większą uwagą przyglądają się skauci z klubów grających w ligach szczebla centralnego. Największe osiągnięcia w tym zakresie notuje AP CANPACK Okocimski.

Po stronie sukcesów należy zapisać także wyniki osiągane przez juniorów BOSiR Brzesko, którzy zaliczani są do ścisłej krajowej czołówki w kręglach klasycznych. Na podkreślenie zasługuje również działalność zarządu i trenerów MKS Gryf, dzięki którym reaktywowana została w siatkówka, niegdyś dyscyplina dorównująca w Brzesku powodzeniem piłce nożnej. Zarówno seniorzy jak i juniorzy tego klubu należą do najlepszych drużyn w Małopolsce. Młodzi mieszkańcy gminy Brzesko mają możliwość uprawiania też takich sportów jak boks (BKB Magic Boxing), aikido i piłka ręczna (UKS Trójeczka), tenis stołowy (Vocovia Wokowice), koszykówka (UKS Feniks Jasień), tenis ziemny (OKT Brzesko) i biegi (KS Jakub Brzesko). W szerokiej ofercie dotyczącej sportu i aktywnego wypoczynku znajduje się też taniec, od zumby (Trójeczka) aż po turniejowy taniec towarzyski (Thomas Dance).

- Dużą wagę przywiązujemy do sportowego rozwoju mieszkańców naszej gminy, starając się równomiernie aktywizować wszystkie grupy wiekowe. Wspieramy finansowo działalność klubów tylko w zakresie obejmującym zajęcia z dziećmi, młodzieżą i seniorami. Niezależnie od tego rozbudowujemy infrastrukturę sportową. Tylko w ubiegłym roku na terenie naszej gminy oddano do użytku lub zmodernizowano kilka obiektów sportowych. W budżecie na ten rok umieściłem kolejne inwestycje mających na celu dalszą rozbudowę bazy sportowej. Jesteśmy świetnie przygotowani na czas, kiedy całkowicie zniknie zagrożenie epidemiczne i nasze codzienne życie wróci do normy. Gorąco wierzę, że nastąpi to już wkrótce – mówi burmistrz Tomasz Latocha.

Warto nadmienić, że poza wspieraniem systematycznej działalności klubów sportowych i stowarzyszeń według ściśle opracowanych harmonogramów gmina Brzesko wspiera organizację stałych, cyklicznych wydarzeń sportowych ujętych w odrębnym kalendarzu, takich jak Memoriał im. Stanisława Migdała w szachach, Bieg Jakubowy, Bieg Tropem Wilczym, Domers Brzesko Street Game, turnieje siatkówki plażowej, turnieje kręglarskie, tenisowe i wiele innych.   

 Dotacje burmistrza Brzeska na realizację zadań z zakresu

„Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu” w 2021 roku

Nazwa stowarzyszenia (klubu sportowego)      

Przyznana kwota dotacji (w zł)

Okocimski Klub Sportowy Brzesko

120 000

LKS Olimpia Bucze

28 000

LKS Jadowniczanka Jadowniki

32 000

LKS Poręba Spytkowska

32 000

LKS Strażak Mokrzyska

33 000

BKS Magic Boxing Brzesko

23 000

UKS Trójeczka Brzesko

7 000

UKS Akademia Piłkarska Champions Brzesko 

20 000

UKS Feniks Jasień

1 500

UKS Akademia Sportu Elita

13 000

MUKS Aslan Jadowniki

6 500

MKS Gryf Brzesko

26 000

Sekcja Kreglarstwa Klasycznego BOSiR Brzesko

 5 000

Stowarzyszenie Miłośników Tańca Thomas Dance

2 500

LKS Vocovia Wokowice

3 000

KS Jakub Brzesko

3 500

Okocimski Klub Tenisowy Brzesko

10 000

Fundacja Bucze Mieszkańcy Razem

2 500

Stowarzyszenie Walking Futbol Polska

1 500

Razem

370 000