Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Champions Brzesko ostro trenuje
15.02.2021

Champions Brzesko ostro trenuje

Z dużym przytupem rozpoczęła ten rok wspierana przez Urząd Miejski Akademia Piłkarska Uczniowskiego Klubu Sportowego Champions Brzesko. Drużyny U-11 oraz U-12 uczestniczyły w eliminacjach powiatowych i regionalnych rozgrywek o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Szkoleniowcy klubu terminarz mają bardzo napięty. Do maja treningi przeplatane będą wieloma turniejami z udziałem młodych piłkarzy różnych kategorii wiekowych, począwszy od 7 roku życia. Chociaż chętnych do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez klub nie brakuje, zarząd klubu zapewnia, że trenerzy przyjmą pod swoje skrzydła każdego nowego ucznia.

Jak podkreślają działacze i trenerzy, UKS AP Champions Brzesko to jedyny w regionie bocheńsko-brzeskim klub posiadający certyfikat PZPN, co jest gwarancją wysokich standardów szkoleniowych. Wśród trenerów aż roi się od nazwisk byłych znakomitych piłkarzy. Tę kadrę trenerską tworzą: Rafał Policht i Radosław Szewczyk (obaj posiadający licencję UEFA A) oraz Marek Handzlik, Sławomir Olchawski, Robert Sakowicz i Mateusz Urban (wszyscy UEFA B). 

Cały czas trwają treningi w poszczególnych kategoriach wiekowych, a w niedalekiej perspektywie rysuje się udział w turniejach zaplanowanych na najbliższe trzy miesiące. Na przełomie lutego i marca rozgrywane będą mecze w ramach Brzeskiej Ligi Halowej. Na marzec zaplanowane jest uczestnictwo w trzech turniejach – Cutline Cup w Szalowej (rocznik 2011/2012) i Stróżach (2009/2010) oraz w eliminacjach zawodów Steel Cup (U-9). W kwietniu i maju młodzi piłkarze Champions Brzesko wezmą udział w cyklu pięciu turniejów Api Cup w Zakopanem – każdy z nich przeznaczony jest dla innej grupy wiekowej. Ponadto w kwietniu drużynę U-10 czeka udział w turnieju eliminacyjnym Sokolik Cup w Starym Sączu.

W klubie cały czas prowadzone są zapisy do Akademii Piłkarskiej – dla dzieci i młodzieży urodzonych w latach 2006-2016. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów można uzyskać telefonicznie (602 254 565), drogą mailową (radoslaw.szewczyk@tuzaczynasiefutbol.pl), na stronie internetowej (http://championsbrzesko.pl/) oraz na Facebooku (www.facebook/AKPbrzesko).  

 

Gmina Brzesko wspiera UKS AP Champions Brzesko. W ubiegłym roku przekazała klubowi dotację w wysokości 13 tysięcy złotych na realizację programu „Profesjonalne szkolenie dzieci 4-14 lat w Certyfikowanej Akademii, udział w rozgrywkach organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej”.              

certyfikaty-szkolki-pilkarskie-poziom-srebrny-druk-45.png