Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Gmina Brzesko nadal wspiera Seniorów
15.02.2021

Gmina Brzesko nadal wspiera Seniorów

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku w trosce o dobro i bezpieczeństwo osób starszych zamieszkujących Gminę Brzesko przypomina o możliwości i zaprasza do skorzystania z Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Wspieraj Seniora”.

Program „Wspieraj Seniora” adresowany do osób w wieku 70 lat i więcej, które ze względu na bezpieczeństwo w czasie pandemii decydują się pozostać w domu. Program zakłada możliwość dostarczenia artykułów podstawowej potrzeby, w tym artykułów spożywczych, środków higieny osobistej do miejsca zamieszkania seniora oraz pomoc w załatwieniu prostych sprawach urzędowych i innych czynności dnia codziennego.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach, tj. w sytuacji braku możliwości zapewnienia niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia, sytuacji rodzinnej i społecznej pomocą może zostać objęta osoba poniżej 70 roku życia. Pomoc w postaci usługi jest nieodpłatna. Senior pokrywa tylko rzeczywisty koszt zakupów.

Chęć skorzystania z pomocy należy zgłosić, poprzez kontakt telefoniczny dzwoniąc na ogólnopolską infolinię: 22 505 11 11 (od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 08.00 do 22.00) lub kontaktując się telefonicznie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Brzesku tel.: 14 66 31 583 lub 14 65 22 945 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.30 do 15.30). Wszystkie zgłoszenia z infolinii dotyczące potrzeby uzyskania pomocy przez mieszkańców Gminy Brzesko zostaną  przekazane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzesku, który jako koordynator programu  zorganizuje niezbędne wsparcie.

Szczegółowych informacji na temat Programu Wspieraj Seniora udzielają telefonicznie pracownicy MOPS w Brzesku: 14 66 31 583 lub 14 65 22 945 w godzinach pracy ośrodka.

W obliczu pandemii chcemy chronić osoby najbardziej narażone na skutki zakażenia koronawiursem -  Seniorów.  Pora roku i panujące złe warunki pogodowe również nie sprzyjają bezpiecznym wyjściom poza dom. Dlatego zachęcamy Seniorów aby zostali w domu, a pracownicy Ośrodka pomogą w załatwianiu spraw dnia codziennego - dodaje Dyrektor MOPS w Brzesku Bogusława Czyżycka - Paryło.

wspieraj-seniora-plakat-a4.jpg