Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Programy profilaktyczne
16.12.2020

Programy profilaktyczne

Gmina Brzesko startuje z nową kampanią programów profilaktycznych. Mając na uwadze obecny stan epidemii i nowe wyzwania jakie stawia przed nami sytuacja zamknięcia się w domach, pragniemy wesprzeć mieszkańców, młodzież szkolną, nauczycieli i rodziców w tym trudnym dla NAS wszystkich czasie.

Codzienne wiadomości są pełne zatrważających informacji. Młodzi ludzie umierają zatruci alkoholem, dopalaczami czy narkotykami. Tragiczne w skutkach bywa cierpienie, spowodowane zrobieniem czegoś głupiego, co zostało nagrane, a film z takim nagraniem trafił do Internetu. Zdarza się też, że do tragedii prowadzą z pozoru błahe żarty, strach przed odtrąceniem, a zagrożenie pochodzi od rówieśników.

Nie usuniemy wszystkich zagrożeń ze świata naszych dzieci, nie jest to możliwe. Możemy natomiast rozwijać mocne strony młodych ludzi, dzięki czemu będą oni bardziej przygotowani do życia w świecie pełnym zagrożeń, a tym samym będą bardziej na te zagrożenia odporni.

Naszym celem jest wzmocnienie, pokazanie dobrych stron, pobudzanie do rozwoju, a przede wszystkim wspieranie umiejętności wychowawczych rodziców oraz kompetencji nauczycieli. Bo jeśli profilaktyka ma być skuteczna, musi trafiać do wszystkich: do dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli. Natomiast wszyscy my, dorośli, powinniśmy być jej realizatorami w domu i w szkole – systematycznie i codziennie.

Zapraszamy więc Państwa serdecznie do współpracy i udziału w pierwszej odsłonie - Myślę i jeżdżę trzeźwo