Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Koniec prac na ulicy Wakacyjnej
30.11.2020

Koniec prac na ulicy Wakacyjnej

Dwadzieścia lat mieszkańcy ulicy Wakacyjnej czekali na to, aby droga wiodąca do ich posesji zyskała standard odpowiadający wymogom XXI wieku. Dopiero tej jesieni ich oczekiwania i marzenia się ziściły. Nowa jezdnia i chodnik oraz towarzysząca im infrastruktura zostały wreszcie wykonane, a wszystko potoczyło się w ekspresowym tempie. 

Na początku tego roku burmistrz Tomasz Latocha złożył do Ministerstwa Infrastruktury zarządzającego Funduszem Dróg Samorządowych pozytywnie rozpatrzony wniosek o dofinansowanie budowy ostatniego odcinka ulicy Wakacyjnej.  Już w kwietniu ogłoszony został przetarg na wykonanie prac, których wartość wyniosła blisko pół miliona złotych. W połowie czerwca zawarto umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, które natychmiast przystąpiło do realizacji zadań. Ich zakończenie planowane było na drugi kwartał przyszłego roku, tymczasem budowa została już zakończona – na pół roku przed planowanym terminem.

Zakres prac obejmował wykonanie odcinka drogi o długości blisko 350 metrów oraz jednostronnego chodnika na całej długości ulicy Wakacyjnej (ponad 470 metrów długości). Pracownicy jasielskiej firmy maksymalnie wykorzystali sprzyjająca pogodę i już w listopadzie przystąpili do pokrycia powierzchni jezdni ostatnią warstwą asfaltu. Pozostały już tylko drobne zabiegi kosmetyczne, po czym nastąpi oficjalny odbiór prac, które właściwie już zostały w całości wykonane.     

logo-fundusz-drog-samorzadowych.jpg

Koniec prac na ulicy WakacyjnejKoniec prac na ulicy WakacyjnejKoniec prac na ulicy WakacyjnejKoniec prac na ulicy WakacyjnejKoniec prac na ulicy WakacyjnejKoniec prac na ulicy Wakacyjnej