Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Skuteczne progi zwalniające
16.11.2020

Skuteczne progi zwalniające

W najbliższym czasie w czterech wskazanych przez mieszkańców miejscach zostaną zamontowane progi zwalniające. Tylko w tym roku na terenie gminy przybyło już 10 takich progów, a gmina wydała na ich montaż 19 tysięcy złotych. 

W Jasieniu nowe progi powstaną w ciągu ulic Warszawskiej i Mazurkiewicza. W Brzesku na ulicy Partyzantów przed skrzyżowaniem z ulicą Garbarską. Aktualnie dobiegają końca procedury związane z uzyskaniem stosownych zezwoleń. 

Progi zwalniające to skuteczne narzędzia zmuszające zbyt krewkich kierowców do ograniczenia prędkości. Montowane są w miejscach wskazywanych przez mieszkańców reprezentowanych przez właściwe im organy (zarządy osiedli, rady sołeckie). Urząd Miejski wstępnie opiniuje takie wnioski, po czym – po uzyskaniu zgody od mieszkańców posesji znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie planowanego progu – kieruje je do Starostwa Powiatowego, przy którym działa Zespół Inżynierii Ruchu Drogowego podejmujący ostateczną decyzję.

Przykładowo, na ulicy Władysława Sikorskiego w Brzesku mieszkańcy wskazali aż trzy miejsca wymagające zamontowania progów, wszystkie pozytywnie zaopiniowane. W Jasieniu na ulicy Księdza Mazurkiewicza istnieje już jeden próg, ale dostrzeżono potrzebę zamontowania jeszcze jednego takiego urządzenia. Podobnie jest w Brzesku na Piastowskiej, gdzie w tym roku powstał nowy, drugi już w ciągu tej ulicy próg – w okolicy ogródków działkowych.Progi zwalniające zamontowane w gminie Brzesko w 2020 roku

Lokalizacja

Ilość progów

Brzesko – ulica Piastowska

1

Brzesko – ulica Generała Władysława Sikorskiego

3

Bucze – ulica Trakt Szczepanowski

2

Jadowniki – ulica Boczna

1

Jasień – ulica Księdza Mazurkiewicza

1

Jasień – ulica Nowy Świat

1

Wokowice – ulica Centralna

1

  

 

Skuteczne progi zwalniająceSkuteczne progi zwalniająceSkuteczne progi zwalniająceSkuteczne progi zwalniająceSkuteczne progi zwalniająceSkuteczne progi zwalniająceSkuteczne progi zwalniająceSkuteczne progi zwalniająceSkuteczne progi zwalniające