Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Ogród Jordanowski pod pełną kontrolą
05.08.2020

Ogród Jordanowski pod pełną kontrolą

Zamknięty został kolejny etap prac związanych z rozbudową i poprawą infrastruktury Ogrodu Jordanowskiego. Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha dokonał odbioru świeżo zainstalowanego systemu monitoringu, który już został zsynchronizowany z policyjnym stanowiskiem obserwacji. Zadaniem systemu jest pełna obserwacja i kontrola tego obiektu. System składa się z pięciu stałych kamer i jednej obrotowej o bardzo wysokiej rozdzielczości, która w przypadku stałych kamer wynosi 6 megapikseli, natomiast obrotowa kamera ma rozdzielczość na poziomie 4 megapikseli. To zapewnia wysoką jakość otrzymywanego i rejestrowanego obrazu, a więc zwiększa do maksimum stan bezpieczeństwa w Ogrodzie. Dla porównania, według standardów obowiązujących przy instalacji kamer obsługujących publiczne miejsca stosuje się zazwyczaj rozdzielczość w wysokości 2 megapikseli. Dodajmy na marginesie, że w większości monitorowanych miejsc w Brzesku funkcjonują już 4-megapikselowe kamery.

Przy montowaniu kamer i całego systemu w Ogrodzie Jordanowskim wykorzystano łącza światłowodowe. Wykonano też dodatkowe zasilanie, do którego w przyszłości zostaną podłączone nowe oświetleniowe lampy.       

Kwota wykonania zadania to około 75 tys. brutto.

Ogród Jordanowski pod pełną kontroląOgród Jordanowski pod pełną kontroląOgród Jordanowski pod pełną kontroląOgród Jordanowski pod pełną kontroląOgród Jordanowski pod pełną kontroląOgród Jordanowski pod pełną kontroląOgród Jordanowski pod pełną kontroląOgród Jordanowski pod pełną kontroląOgród Jordanowski pod pełną kontroląOgród Jordanowski pod pełną kontrolą