Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Nowy parking w Porębie Spytkowskiej
29.07.2020

Nowy parking w Porębie Spytkowskiej

Zakończona została budowa nowego parkingu w Porębie Spytkowskiej, położonego przy miejscowym kościele parafialnym. Ten ważny dla mieszkańców obiekt wykonany został na gruncie, którego właścicielem jest gmina. W jego sąsiedztwie oprócz kościoła znajdują się też szkoła podstawowa, przedszkole i sklep. Parking służyć będzie więc uczestnikom kościelnych nabożeństw, rodzicom uczniów i przedszkolaków, a także klientom sklepu i wszystkim, którzy będą mieli potrzebę zatrzymać się w tym miejscu.

Wybudowany ze środków własnych gminy parking zajmuje powierzchnię 300 metrów kwadratowych. Jednocześnie może się na nim zmieścić około 20 samochodów. Nowa inwestycja ma ważne znaczenie nie tylko dla zmotoryzowanych, ale i dla wszystkich mieszkańców Poręby. Położony jest przy ruchliwej drodze powiatowej. Bardzo często podczas organizowanych w tym miejscu różnych uroczystości szkolnych, kościelnych, czy państwowych spora ilość pojazdów parkowana była wzdłuż drogi, zajmując tym samym część jezdni, co stanowiło poważne zagrożenie dla kierowców i pieszych. Poprawa bezpieczeństwa będzie tutaj na pewno odczuwalna. 

Nowy parking w Porębie SpytkowskiejNowy parking w Porębie SpytkowskiejNowy parking w Porębie SpytkowskiejNowy parking w Porębie SpytkowskiejNowy parking w Porębie Spytkowskiej