Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
InicJaTyWy na brzeskim Rynku
03.07.2020

InicJaTyWy na brzeskim Rynku

Za nami ostatni akcent 7. edycji grantowego konkursu InicJaTyWy organizowanego przez Carlsberg Polska. W tym roku do konkursu zgłosiło się 8 organizacji pozarządowych i instytucji, które przedstawiły inicjatywy do realizacji możliwej przy dofinansowaniu ze strony piwowarskiej firmy. Warunkiem otrzymania grantu było znalezienie się w gronie czterech laureatów. Wśród nagrodzonych obok Stowarzyszenia Miłośników Browaru Okocim, jednostki OSP w Łoniowej i jednostki OSP w Buczu znalazł się też Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, który zgłosił do rywalizacji projekt dotyczący zakończenia rewitalizacji zieleni na brzeskim Rynku. Projekt otrzymał wystarczającą ilość głosów pozwalającą MOKowi sięgnąć po jedną z czterech nagród w wysokości 10 tysięcy złotych.

Pozyskane tą drogą pieniądze zostały przeznaczone na zakup ozdobnych donic i kwiatów takich jak komarzyca, ogórecznik czy krakowiak. W piątek, 3 lipca, grupa pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w asyście pracowników Urzędu Miejskiego w Brzesku pojawiła się na Rynku, by umocować donice z kwiatami na masztach okalających Rynek latarń. W ten sposób dobiegło końca przedsięwzięcie rozpoczęte w zeszłym roku, kiedy to brzeski MOK również sięgnął po jedną z nagród w tym konkursie i zrealizował pierwszy etap rewitalizacji zieleni na centralnym placu miasta.

Grupa Carlsberg Polska, do której należy również Browar Okocim od lat wspiera wiele inicjatyw i wydarzeń organizowanych na terenie gminy Brzesko. Wystarczy wspomnieć, że tylko ostatnio przekazała na konto brzeskiego szpitala około 100 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem.               

 

 

InicJaTyWy na brzeskim RynkuInicJaTyWy na brzeskim RynkuInicJaTyWy na brzeskim RynkuInicJaTyWy na brzeskim RynkuInicJaTyWy na brzeskim RynkuInicJaTyWy na brzeskim RynkuInicJaTyWy na brzeskim RynkuInicJaTyWy na brzeskim RynkuInicJaTyWy na brzeskim RynkuInicJaTyWy na brzeskim RynkuInicJaTyWy na brzeskim RynkuInicJaTyWy na brzeskim RynkuInicJaTyWy na brzeskim RynkuInicJaTyWy na brzeskim Rynku