Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kolonie dla dzieci rolników
03.07.2020

Kolonie dla dzieci rolników

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jako partner lubelskiego Stowarzyszenia im. Teresy Kras ma atrakcyjną ofertę spędzenia wakacji dla dzieci rolników. Stowarzyszenie organizuje dla nich letnie kolonie w jednej z turystycznych miejscowości na Kaszubach. Pracownicy brzeskiego MOPS-u zajmują się typowaniem dzieci, które spełniają warunki, by wziąć udział w tych koloniach. Warunki są dwa – kolonie organizowane są dla dzieci urodzone 1 stycznia 2004 roku lub później, ponadto przynajmniej jeden z rodziców musi być ubezpieczony w pełnym zakresie w KRUS lub pobierać z tego źródła rentę bądź emeryturę.

Warto jednak skorzystać z tej oferty, bo rodzice dzieci, które wyjadą na takie kolnie, nie ponoszą w związku z tym żadnych kosztów. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie, atrakcyjny program turystyczny i bilety do wszystkich zwiedzanych obiektów, sprzęt sportowy i artykuły plastyczne, a nad wszystkim czuwać będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna, medyczna, ratownik wodny i przewodnik.  - mówi dyrektor brzeskiego MOPS Bogusława Czyżycka-Paryło.

Warto skorzystać z tej oferty, pamiętając przy tym, że czasu na podjęcie decyzji jest niewiele. Kolonie odbywać się będą w dwóch terminach – pierwszy turnus od 23 lipca do 1 sierpnia i drugi turnus w dniach 2-11 sierpnia.