Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Carlsberg Polska rozstrzygnął   konkurs grantowy InicJaTyWy
02.06.2020

Carlsberg Polska rozstrzygnął konkurs grantowy InicJaTyWy

Zakończył się ostatni etap konkursu grantowego Carlsberg Polska pn. InicJaTyWy. W głosowaniu internautów wyłoniono 4 zwycięskie projekty. Ich autorzy - lokalne organizacje i instytucje z Brzeska i okolic - otrzymają granty w wysokości 10 tysięcy złotych każdy.

Do tegorocznej, 7. edycji konkursu zakwalifikowanych zostało 8 organizacji pozarządowych i instytucji użyteczności publicznej z Brzeska i okolic. O wyborze zwycięskich inicjatyw zdecydowali internauci, którzy oddali 2947 głosów na stronie www.inicjatywy.com.pl.

Tegoroczne projekty były bardzo urozmaicone. Dotyczyły różnych obszarów – od bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, poprzez ekologię i wsparcie lokalnych organizacji, do tworzenia przyjaznych miejsc dla mieszkańców. – mówi Jagoda Jastrzębska, Kierownik ds. Rozwoju Odpowiedzialnego Biznesu w Carlsberg Polska – Cieszy nas, że dzięki programowi i zaangażowaniu organizacji i instytucji możemy wspierać działania, wartościowe z perspektywy lokalnych społeczności. Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy internautów oddane na projekty. Odzwierciedlają one duże zaangażowanie mieszkańców w lokalne sprawy.

Granty w ramach programu InicJaTyWy 2020 otrzymują:

  • Stowarzyszenie Miłośników Browaru Okocim, które w ramach projektu „Ocalmy od zapomnienia” wyremontuje zabytkowy budynek ogrodowy na terenie Browaru Okocim;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Łoniowej z projektem „Dbamy o bezpieczeństwo i ekologię. Ogrodzenie jest wizytówką OSP Łoniowa”, w ramach którego zostanie m.in. zbudowane ogrodzenie wokół terenu przy remizie, gdzie odbywają się spotkania lokalnej społeczności;
  • Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, który zakończy rewitalizację zieleni miejskiej na Brzeskim Rynku;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Buczu, która dzięki grantowi wyremontuje garaż dla nowego wozu strażackiego.

Partnerami programu są  Urząd Miasta w Brzesku i  firma recyklingowa Interseroh.

Konkurs grantowy InicJaTyWy prowadzony jest przez Carlsberg Polska od 2014 r.

W pierwszych 5. edycjach konkurs skierowany był do pracowników Carlsberg Polska. Każdy z nich mógł zawnioskować o grant na realizację swojego autorskiego projektu na rzecz lokalnej społeczności w sąsiedztwie browarów w Brzesku, Sierpcu i Szczecinie oraz biura w Warszawie.

Od 2019 r. program jest realizowany w nowej formule i skierowany do lokalnych organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych. O tym, kto otrzyma grant decydują internauci w głosowaniu na stronie www.inicjatywy.com.pl. Carlsberg Polska przeznaczył dotąd na granty 550 tys. zł.

W ostatnim czasie firma wsparła także szpitale w Brzesku, Sierpcu i Szczecinie, przekazując w sumie 300 tys. złotych na walkę z epidemią koronawirusa.