Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Nabór wniosków do programu "Czyste powietrze".
01.06.2020

Nabór wniosków do programu "Czyste powietrze".

Urząd Miejski w Brzesku informuje, że od 15 maja 2020 r. rozpoczął się nabór wniosków do rządowego programu „Czyste Powietrze” na nowych prostszych zasadach. W ramach programu można uzyskać dotację na wymianę kotła, termomodernizację budynku (np. docieplenie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej) oraz montaż odnawialnych źródeł energii (OZE).

W związku z powyższym Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie,  Ministerstwo Klimatu, Polski Alarm Smogowy organizują od 11 maja 2020 r. cykl bezpłatnych cotygodniowych webinariów po nazwą „Akademia Czystego Powietrza”, które dedykowane są dla pracowników samorządów, ekodoradców, doradców energetycznych, instalatorów oraz przedstawicieli branży budowlanej. Szkolenia poprowadzą eksperci z Wydziału Czystego Powietrza NFOŚiGW oraz specjaliści z branży budowlanej i OZE.

Odbyły się już pierwsze szkolenia, w ramach których zaprezentowana została nowa uproszczona wersja programu „Czyste Powietrze”, Przedstawiono  jak wypełnić wiosek o dofinansowanie, jakich błędów unikać oraz jak czytać dokumentacje techniczną. Ponadto eksperci odpowiedzieli na pytania szczególnie istotne dla fachowców z firm remontowo-budowlanych, instalatorów kotłów czy osób zajmujących się ocieplaniem domów.

Nagrania z przebiegu webinarium dostępne są na kanale NFOŚiGW na YouTube. W sumie zaplanowano kilkanaście webinariów o zróżnicowanej tematyce, które będą trwać aż do lipca. Każdy webinar wymaga osobnego zgłoszenia. W tym celu konieczna jest rejestracja na stronie: http://nfosigw.gov.pl/formularze/. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zgłoszenia należy dokonać możliwie jak najszybciej.

Wykorzystanie możliwości finansowania inwestycji z Programu Czyste Powietrze jest podstawą działań naprawczych przewidywanych w nowym Programie ochrony powietrza dla województwa Małopolskiego. Z tego względu serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w webinariach.