Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
X słów Jan Paweł II
26.05.2014

X słów Jan Paweł II

Schola dziecięca „Ziarenka nadziei” już po raz kolejny prezentowała spektakl „X słów Jan Paweł II”, który wystawiony został w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym. Młodzi aktorzy przypomnieli Wadowice, w których święty się urodził i wychował i Niegowici, które jako pierwsze objął swą opieką duszpasterską. Opowieść zakończono u kresu ziemskiego pielgrzymowania świętego Jana Pawła II „kiedy zamknęła się księga".

Powagi koncertowi dodawały cytaty, którymi święty raczył nas za swego życia. Puszczane w oryginale, zamknięte w dekalogu - ozdobione zostały scenkami teatru cieni. Zaprezentowane piosenki nawiązywały do muzyki góralskiej, która była tak bliska papieżowi.

Nie kryli dumy ze swoich pociech licznie przybyli rodzice i dziadkowie, a także proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku – Wojciech Werner, który nie szczędził słów pochwały pod adresem roześmianych dzieci. Koncert zorganizowany został z okazji 94. rocznicy urodzin świętego. Kilkakrotnie został zaprezentowany w Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Przedstawiony będzie też niebawem w Opolu.

9