Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Zapraszamy w najbliższą sobotę i niedzielę do Brzeska
13.05.2014

Zapraszamy w najbliższą sobotę i niedzielę do Brzeska

W ramach XVI Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego , w najbliższy weekend zaplanowano wiele imprez, które odbędą się na Placu Kazimierza Wielkiego oraz na brzeskim Rynku. Urząd Miejski w Brzesku we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i motocyklistami z grupy „Brothers of the South” przygotował wiele ciekawych spotkań, pokazów, konkursów.

W sobotę 17 maja od godz. 10 na płycie Rynku odbędą się: kiermasz rękodzieła ludowego, wystawa rzeźby i malarstwa Józefa Węgrzyna, plener malarski dla wszystkich chętnych, natomiast o godz. 17.00 w części artystycznej wystąpią Miejska Orkiestra Dęta i zespoły folklorystyczne.

W niedzielę 18 maja o godz. 11 rozpocznie się zlot motocykli na placu Kazimierza Wielkiego, który będzie otwarciem sezonu motocyklowego, połączony z konkursami sprawnościowymi oraz występami zespołów.

 Na płycie Rynku od godz. 12.00 stoiska z potrawami kuchni staropolskiej i galicyjskiej prezentować będą swoje wyroby z możliwością ich degustacji.

140 lat będzie obchodziła OSP Brzesko, gdzie po oficjalnych uroczystościach odbędą się pokazy sprawności strażaków ochotników, a następnie wystąpią Brzeskie Smyczki.

W przypadku niesprzyjającej pogody, opadów deszczu, imprezy towarzyszące, które mają się odbywać na Rynku, będą przeniesione do Regionalnego Centrum Kulturalno - Bibliotecznego.

Organizatorzy serdecznie zapraszają

321