Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
07.05.2014

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

29 kwietnia w Nowym Targu odbywały się finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz w indywidualnych biegach przełajowych wśród szkół ponadgimnazjalnych. Jeżeli chodzi o Igrzyska Młodzieży Szkolnej, czyli najmłodszych uczestników tego lekkoatletycznego święta, to powiat brzeski wśród dziewcząt reprezentowały PSP 2 Brzesko i PSP 3 Brzesko, natomiast przedstawicielami wśród chłopców byli uczniowie PSP 2 Brzesko oraz PSP Kąty.

Wielki sukces odnieśli zawodnicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku, którzy w konkurencji 9x1000m, po wspaniałym biegu zajęli rewelacyjne trzecie miejsce, ulegając jedynie szkołom ze Słopnic i z Gdowa. Na sukces pracowali: najmłodszy startujący Kamil Hebda (klasa III), Damian Boroń, Piotr Owca (klasy IV), Mateusz Bolek, Remigiusz Mietła, Mateusz Łanocha (klasy V), Bartłomiej Damasiewicz, Arkadiusz Zapiór, Jakub Mendel (klasy VI). Rezerwowym w finale był Jakub Widła z klasy piątej, a w zawodach gminnych dodatkowo występowali Aleksander Jadczak (kl. IV) i Kacper Kmiecik (kl. VI). Opiekunem był Marcin Gromadzki.

Druga drużyna z naszego powiatu – PSP Kąty wraz z nauczycielem wychowania fizycznego, panią Bożeną Załubską zajęła 26. miejsce. W kategorii dziewcząt nasze reprezentantki z PSP 3 Brzesko oraz z PSP 2 Brzesko uplasowały się w środku stawki, zdobywając odpowiednio 13. i 15. pozycję. Opiekunkami szkolnymi były Monika Dudek i Renata Rożkowicz. (Marcin Gromadzki)

Sztafety 2 Nowy Targ 2014Sztafety 1 Nowy Targ 2014