Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Plany na 2014 rok
22.01.2014

Plany na 2014 rok

Plany inwestycyjne na 2014 rok były głównym tematem spotkania burmistrza Grzegorz Wawryki z dziennikarzami. Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku, budowa dwóch nowych boisk ze sztuczną nawierzchnią w Mokrzyskach i Szczepanowie, wykonanie dokumentacji technicznej na ocieplenie kilku budynków mieszczących szkoły - to tylko niektóre z inwestycji, jakie realizowane będą w tym roku w gminie Brzesko.

- To, co ważne dla mieszkańców to fakt, że najprawdopodobniej w tym roku rozpocznie się budowa dwóch zjazdów z autostrady - mówi burmistrz Grzegorz Wawryka. Zjazd północny, który stanowił będzie obejście Mokrzysk i poprowadzi dalej w kierunku mostu na Wiśle w Górce. Ale dla nas jest to także ważne z innego powodu, w Buczu mamy kilkudziesięciohektarową działkę, która, jak mam nadzieję znajdzie nabywców i zostanie przeznaczona pod inwestycje. Budowa zjazdu połączy tereny z najważniejszymi szlakami komunikacyjnymi, a to sprawi, że będą one bardziej atrakcyjne dla inwestorów. Samorząd ma nadzieję na to, że sprzedaż działki przyniesie dochód gminie i, co najważniejsze, przyczyni się do powstawania nowych miejsc pracy.

Burmistrz liczy także na to, że przyszłe lata pozwolą, tak jak do tej pory, efektywnie pozyskiwać pieniądze z funduszy europejskich.

- Warto przypomnieć, że w ostatnich latach udało nam się pozyskać na inwestycje ponad 80 milionów złotych, co w przeliczeniu na jednego mieszkańca daje wynik 2,3 tysiąca złotych, co jest znakomitym wskaźnikiem - dodaje burmistrz. Mam nadzieję, że za unijne pieniądze uda nam się dokończyć kanalizację gminy.  (red), foto Marek Kotfis

Zobacz też film na naszym facebooku

konferencja

DSC_6738DSC_6720DSC_6732DSC_6734DSC_6737