Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Wiaty i parkingi dla pasażerów
22.01.2014

Wiaty i parkingi dla pasażerów

Brzescy samorządowcy planują, że w Jasieniu i Sterkowcu, tam, gdzie obecnie znajdują się budynki dworcowe powstaną zaszklone wiaty dla pasażerów korzystających z usług PKP.

- Władze PKP najchętniej budynki te sprzedałoby, z tym tylko, że bardzo wątpliwe jest, aby znaleźli się na nie kupcy - mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Budynek dworca w Sterkowcu najprawdopodobniej zostanie wyburzony, bo jego usytuowanie kolidować będzie z nowym układem torów, jaki powstanie po remoncie sieci PKP, nie wiadomo jeszcze, jaki los spotka dworzec w Jasieniu. Ale pasażerów, mieszkańców naszej gminy nie zostawimy w sytuacji, że musieliby czekać na pociągi na deszczu, czy mrozie.

Dlatego planowane jest postawienie oszklonych, zamkniętych wiat, które osłonią pasażerów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jedna taka wiata kosztowałaby około 150 tysięcy złotych, a ich montaż będzie możliwy w momencie, gdy skończą się remonty sieci kolejowej.

- Postawienie wiaty trwa bardzo krótko, bo składana jest ona z gotowych elementów, gdy tylko dostaniemy stosowne pozwolenia od PKP - dodaje burmistrz. Planujemy także, że zarówno w Sterkowcu, jak i Jasieniu powstaną także parkingi, na których podróżni będą mogli zostawić swoje samochody. (red)

wiata

Zobacz też film na naszym facebooku

  dwDSC_44552DSC_4473parking+sterkowiec