Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Przedszkolakowy klub książki
20.01.2014

Przedszkolakowy klub książki

Maluchy z Publicznego Przedszkola w Porębie Spytkowskiej - pierwsze w powiecie brzeskim - mają swój Dyskusyjny Klub Książki. Spotkania odbywają się w miejscowej bibliotece publicznej.

Zaczęło się 3 grudnia 2013 roku od książki Ulf'a Stark'a "Jak mama została Indianką". Poza czytaniem i rozmową o książce było to, co Indianie lubią najbardziej: przymierzanie pióropuszy, malowanie twarzy i taniec w rytm indiańskiej  muzyki.

Na kolejnym styczniowym spotkaniu w rolę lektora wcieliła się jedna z mam - pani Dorota Kwiecień, czytając książkę Przemysława Wechterowicza "Kocham Pana, panie Tygrysie!". I tak w każdy pierwszy wtorek miesiąca biblioteka w Porębie Spytkowskiej zamienia się w wehikuł zabierając najmłodszych na wędrówki w czasie oraz przestrzeni.

Przedszkolakowy Klub Książki to nie jedyna inicjatywa czytelnicza w Porębie Spytkowskiej. Od trzech lat przy miejscowej bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych. W ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" odbywają się cykliczne spotkania literacko-plastyczne i tzw. głośne czytania.

Każdy projekt cieszy się popularnością i może liczyć na niesłabnące zaangażowanie mieszkańców Poręby Spytkowskiej. A przedszkolaki? Z niecierpliwością czekają na kolejną przygodę z książką i swoim przedszkolakowym klubem książki.

  SONY DSC????????SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCDSCF1265DSCF1266DSCF1268DSCF1270DSCF1283jplakat