Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Noworoczny turniej kręglarski
16.01.2014

Noworoczny turniej kręglarski

W ubiegłą sobotę (11 stycznia) w kręgielni BOSiR odbył się Noworoczny Turniej Kręglarski pod honorowym patronatem burmistrza Grzegorza Wawryki. Organizatorami zawodów byli: BOSiR, Zarząd Osiedla Okocimskie oraz TKKF Sokół. Turniej przeznaczony był dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, zarówno amatorów jak i zawodników z licencją. W zawodach wzięło udział 66 zawodników. Zmagania rozpoczęły się rywalizacją dzieci i młodzieży. Najmłodsi kręglarze mieli do wykonania po 40 rzutów do pełnych (po 10 na każdym torze).

Po dekoracji najmłodszych zawodników, rywalizacja rozpoczęła się w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn, którzy wykonywali po 60 rzutów do pełnych. W kategorii OPEN  mężczyzn odbył się finał systemem pucharowym, do którego po eliminacjach weszło 16 zawodników. Ten system rozgrywania finału okazał się bardzo emocjonujący, do końca toczyła się zacięta sportowa rywalizacja.

Zasady finału: zawodnicy rywalizowali w parach na dwóch torach, każdy zawodnik oddawał po 10 rzutów na torze. W przypadku remisu po dwóch torach następowały trzy dodatkowe rzuty decydujące o wygranej danego zawodnika. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach oraz najmłodsi uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami oraz otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta oraz BOSiR.12345678910