Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Śpiewali kolędy i pastorałki
09.01.2014

Śpiewali kolędy i pastorałki

W Domu Ludowym w Porębie Spytkowskiej odbył się I Przegląd Kolęd i Pastorałek. Organizatorami  byli  Świetlica Wiejska Poręba Spytkowska działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku,  Zespół Pieśni i Tańca Porębianie, dyrekcja tamtejszej Szkoły Podstawowej i Rada Sołecka. 

Głównym celem  przeglądu było ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie nieznanych i zapomnianych polskich kolęd oraz pastorałek, a także prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i dorosłych.

Każdy uczestnik wykonywał 2 utwory - kolędę i pastorałkę i mógł wystąpić przy akompaniamencie instrumentów muzycznych lub  podkładzie z płyty CD, z keyboardu, bądź a`cappella. W Konkursie wzięło udział 28 osób.

I miejsce  i największe uznanie publiczności zajął zespół rodzinny: Agnieszka Zgraja z małżonkiem i dziećmi wraz z rodzeństwem Magdaleną i  Józefem Nalepką, II miejsce Zespół TRIO - Jagoda Krzywda, Jasiek Kurek, Tobiasz Sowa. III miejsce Gabrysia i Karolina Legutko z akompaniamentem Karola Dobrzańskiego.  W kategorii dorosłych I miejsce zajęła Krystyna Stolińska, II miejsce Klemens Góral, III Zofia Kordecka . Również na wysokim poziomie wystąpiły dzieci I-III i IV-VI klasy, gimnazjaliści i młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych.

SAM_1730SAM_1726