Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Wieczór polski
09.01.2014

Wieczór polski

„Wieczór polski”-  to spotkanie z mieszkańcami Jadownik, już po raz drugi zorganizowane w wigilię Święta Trzech Króli w Domu Ludowym.

„Wieczór …” to połączenie tematyki religijnej z narodową, która w tradycji polskiej nigdy nie była niczym zaskakującym. W kultywowaniu świątecznego obyczaju od zawsze wyrażała się polska tożsamość, a tradycja kolędowania zrośnięta była z postawą patriotyzmu. Kolędy, do których teksty pisali najwięksi polscy  poeci nie ograniczały się tylko do roli pieśni religijnej. Stąd pomysł by w okresie, w którym śpiewamy kolędy przypomnieć również pieśni patriotyczne, które tak jak kolędy radują serca Polaków, pogłębiają więź rodzinną i narodową.

Multimedialny pokaz  wprowadził licznie zgromadzoną publiczność  w klimat „Wieczoru..”, następnie uczniowie z Gimnazjum JP II pod kierunkiem p. Kasi  Dudek zaprezentowali program  złożony z pieśni patriotycznych w pierwszej części i kolęd w drugiej. Po występach zakończonych wspólnym kolędowaniem uczestnicy mogli zwiedzić wystawę pocztówek przedstawiających Najświętszą Marię Pannę – to 30-letnie zbiory znanego kolekcjonera Pana Stanisława Świerczka oraz rękodzieła prezentowane przez kolpingowski klub seniora.

Wszyscy na koniec zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Organizatorzy spotkania Sołtys i Rada Sołecka dziękują za przybycie zaproszonym gościom oraz wszystkim mieszkańcom, których  liczny udział uświetnił niedzielny wieczór.  Sołtys - Jarosław Sorys.

wieczor121520680_653877671301326_1815480647_n[1]wieczor2wieczor3wieczor4wieczor6wieczor10wieczor11