Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Niebo kontra piekło
31.12.2013

Niebo kontra piekło

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Publiczna Szkoła Podstawowa  nr 2 wypełniła się miłymi gośćmi. 250 dzieci z wychowawczyniami  z brzeskich przedszkoli przybyło na pełen humoru spektakl  przygotowany przez polonistkę Agatę Podłęcką i jej uczniów z koła teatralnego.

Sztuka pt. „Niebo kontra piekło”  opowiedziała o współczesnym domu z dwójką dzieci, które kuszone przez diabełki miały Boże Narodzenie kojarzyć tylko z drogimi prezentami i konsumpcją.  Rodzice zaś bez powodu mieli się skłócić przed samą wigilią. Z odsieczą przyszli jednak niebianie: archanioły, małe aniołeczki i święty Mikołaj. Uratowali serca dzieci, pogodzili mamę i tatę i na dokładkę przeciągnęli na swą stronę początkującego diabełka. Ostatecznie piekło poniosło porażkę.

Podczas przedstawienia było dużo śmiechu. Maluszki zostały obdarowane słodyczami i drobnymi upominkami  przygotowanymi przez starszych kolegów i koleżanki ze szkoły.To były miłe chwile. Dzieci z „dwójki”  już czekają na następne przybycie przedszkolaków.Ten sam spektakl obejrzeli dodatkowo wszyscy uczniowie szkoły, a wieczorem dorośli, m.in. rodzice i dziadkowie młodych aktorów.

CAM00162100_3842100_3859CAM00159