CHARAKTERYSTYKA MIEJSCA

Gmina Brzesko

Gmina Brzesko zajmuje powierzchnię 102 km kw. Zamieszkuje ją ok. 36 tys. ludzi, z czego połowa w mieście Brzesko a pozostała część w 9 sołectwach. Miasto Brzesko jest również stolicą powiatu brzeskiego zamieszkałego przez ponad 90 tys. ludzi.
 
Gmina Brzesko jest położona w województwie małopolskim, 60 km na wschód od Krakowa, 30 km na zachód od Tarnowa i 50 km na północ od Nowego Sącza.
Gmina Brzesko zajmuje powierzchnię 102 km kw.
Zamieszkuje ją ok. 36 tys. ludzi
80 ha terenów inwestycyjnych

Układ komunikacyjny

Brzesko leży na trasie gruntownie zmodernizowanej magistrali kolejowej Kraków – Medyka. W mieście znajduje się dworzec kolejowy Brzesko – Okocim. Przystanki kolejowe funkcjonują również w sołectwach Jasień i Sterkowiec. Każdego dnia kolej oferuje kilkadziesiąt połączeń z Brzeska poprzez PKP (połączenia ogólnopolskie) oraz Koleje Małopolskie (na trasie Kraków -Tarnów).

Przez Brzesko przebiega autostrada A4 z wjazdem w Brzesku. Dojazd autostradą do Tarnowa zajmuje ok. 20 minut, Krakowa ok. 27 minut, do lotniska międzynarodowego Kraków Balice – ok.42 minuty, do Rzeszowa – 1 godz.

Przez Brzesko przebiega również droga krajowa nr 94 na trasie Kraków – Rzeszów, będąc trasą równoległą do autostrady A4 a także droga krajowa nr 75 do Nowego Sącza.

brzesko_obszary

Przedsiębiorczość w gminie Brzesko

W Gminie Brzesko funkcjonuje ok. 3,5 tys. podmiotów gospodarczych. W większości są to mikro i małe przedsiębiorstwa. Funkcjonują tu również firmy duże o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Najbardziej znane marki w Brzesku to:

Zainwestuj w Gminie Brzesko

10200ha

100% powierzchni gminy

80ha

100% terenów inwestycyjnych

#inwestycjeGminaBrzesko #BrzeskoOK