Zimowisko w Porębie Spytkowskiej

W pierwszym tygodniu ferii zimowych tj. od 27 stycznia do 31 stycznia 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Porębie Spytkowskiej odbyło się zimowisko szkolne dla uczniów klas 1 – 8. W zimowisku uczestniczyło 36 uczniów – dzieci do 10 roku życia  – 21 uczestników, powyżej 10 roku życia 15 uczestników. Wychowankowie codziennie uczestniczyli w ciekawych formach spędzania czasu, a towarzyszyli im w tym wychowawcy czyli nauczyciele  szkoły.  Zabawy było co nie miara!!!

 Codziennie odbywały się zajęcia profilaktyczne, które przybierały ciekawe i aktywizujące formy: plakaty, quizy i filmy edukacyjne. Rozwijane były umiejętności plastyczne i artystyczne – tworzenie orgiami okazało się fajną i inspirującą formą spędzania wspólnego czasu.

Ruch był nieodłącznym elementem zimowiska: zabawy na świeżym powietrzu, rywalizacja sportowa oraz tańce i karaoke. Zorganizowany został wyjazd na basen do Proszówek, gdzie wychowankowie ćwiczyli swoje umiejętności pływackie w formie zabawy.

Świetną atrakcją okazała się wycieczka do Regietowa – Stadniny Koni Huculskich – tutaj było prawdziwe obcowanie z przyrodą. Najpierw kulig, a śniegu było co nie miara, nawet odbyła się bitwa śnieżna. Potem wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, a na koniec zwiedzanie stadniny i karmienie koni.

Aby wzmocnić  siły witalne uczestników  panie ze stołówki codziennie przegotowywały   pyszne i zdrowe posiłki. Obiady  i desery były wyśmienite!!!

„Wszystkie te atrakcje były możliwe dzięki wsparciu finansowemu rodziców oraz Urzędowi Miasta Brzesko. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za sfinansowanie przejazdu do Regietowa.” – podkreślają organizatorzy.

Zapraszamy do fotorelacji.

1 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2

This entry was posted by Agnieszka Lechowicz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.