W 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki

Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie” zaproszony został do udziału w koncercie zatytułowanym „Zatańcz z nami! Moniuszko”. Impreza była przepięknym świętem folkloru, odbyła się w hali „Wisła” w Krakowie, gdzie na jednej scenie, spotkała się większość zespołów folklorystycznych Krakowa i okolic, orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz soliści, którzy wspólnie uczcili 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Koncertem dyrygował maestro Zygmunt Magiera.

Udział w projekcie wzięli Dziecięcy Zespół Folklorystyczny w Kokotowie, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”, wychowankowie Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus”, Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”, Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie”. Każda z tych grup zachwycała bogactwem i różnorodnością strojów, tańców i muzyki.

Najbardziej zachwycającym elementem koncertu było wspólne wykonanie poloneza, którego wspólnie zatańczyło kilkuset arystów. Choreografię przygotowali pedagodzy zespołu „Śląsk”, a występ poprzedzony był intensywnymi warsztatami.

Organizatorami wydarzenia było Miasto Kraków i Art&Sound Producers, współorganizatorem Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S. Hadyny a partnerami Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków.

17dsc_0090

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.