Muzealna noc świętojańska

W najbliższą niedzielę, 17 czerwca w oddziale tarnowskiego Muzeum Okręgowego Muzeum na zamku w Dębnie odbędzie się kolejna edycja Muzealnej Nocy Świętojańskiego. Zapraszamy od godziny 18.00. Wydarzenie rozpocznie się uroczystym otwarciem wystawy planszowej poświęconej 40-leciu istnienia placówki muzealnej. Wystawa ta będzie prezentowana na dziedzińcu zamkowym.

Następnym punktem programu będzie koncert muzyki filmowej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Crushed Sounds Big Band pod batutą Dariusza Swoszowskiego. Licząca około 40 osób orkiestra powstała w 2015 roku w Porąbce Uszewskiej. To pasjonaci muzyki filmowej
i rozrywkowej działającej w ramach Stowarzyszenia Muzykalni Młodzi występowali m. in
w Porąbce Uszewskiej, Paleśnicy, Tarnowie, Borzęcinie a także w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Kolejnym punktem programu artystycznego będzie występ młodych solistek z Dębińskiego Centrum Kultury. Wystąpią 11-letnia Julia Mleczko w utworze „Perfect”, Patrycja Sumara – „Ex and oh”, Katarzyna Kargol – „Takiego chłopaka”, Aleksandra Sacha – „Can’t help fallin in love”, Agnieszka Marmol – „I will always love Yo”, Natalia Sumara – „Imię deszczu” oraz: Chór Dębińskiego Centrum Kultury z utworami „Jak nie my to kto”, „Ważne są tylko te dni”, „Dach”, „Kamila Roczniak i Valerie”. Po wysłuchaniu młodych artystów nastąpi podsumowaniu konkursu na najpiękniejszy wianek świętojański i wręczeni nagród. Zwieńczeniem spotkania będzie koncert Zespołu MONK z Tarnowa, który rozpocznie się o godzinie 20.00.

baner_fb

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.