I Ty możesz uratować komuś życie!

Fundacja DKMS wraz z Urzędem Miejskim w Brzesku zapraszają na akcję rejestracji dawców szpiku kostnego. Wydarzenie zainicjowane przez panią Agatę Olejnik z Jasienia skupia wokół siebie sporą grupę wolontariuszy oraz ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie włączają się w organizację przedsięwzięcia. I Ty możesz uratować komuś życie, zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku w dniach 16-17 września, na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku. Ciebie to nic nie kosztuje, a dasz komuś szansę na nowe życie.

Akcja w Brzesku przebiegać będzie pod hasłem „Dla Wojtka i innych”. Wojtek Ślęczek – to chłopak, którego rodzina pochodzi z okolic Jasienia. Jak każdy młody człowiek ma swoje pasje, marzenia. Kocha świat muzyki, książek i fantastyki. Jest fanem gier planszowych i komputerowych. Prywatnie miłośnik psów oraz dobrej kuchni, przede wszystkim tej domowej. W świecie realnym syn, wnuk, kolega, „wieczny student” szukający swojego miejsca na ziemi. Dla chorego dziadka wyprowadził się z rodzinnego domu, aby opiekować się nim do jego ostatnich chwil. Na dwa tygodnie przed wiadomością o swojej chorobie ściął włosy i przekazał je dzieciom chorym na białaczkę… Od ponad miesiąca przebywa w szpitalu w Krakowie. Otoczony wspaniałą opieką lekarzy, pielęgniarek i całego personelu podjął walkę z ostrą białaczką szpikową.

Codziennie wiele osób słyszy diagnozę, która przewraca ich życie do góry nogami – białaczka. Aby zwalczyć chorobę, muszą zmagać się z chemioterapią, która nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Wielu z tych chorych zostaje zakwalifikowanych do przeszczepienia. Aby powrócić do zdrowia potrzebują pomocy od niespokrewnionego dawcy.

Jeśli los Wojtka i innych chorych na białaczkę nie jest Ci obojętny, w dniach 16 – 17 września przyjdź na Plac Kazimierza Wielkiego w Brzesku i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Podaj dalej tę informację, niech dotrze ona do jak największej liczby ludzi dobrej woli.

ulotka-dawca-szpiku

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.