Odjazdowy Bibliotekarz

Po raz czwarty Brzesko zakwitło na pomarańczowo za sprawą rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”, organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Brzesku wspólnie z Biblioteką Publiczną w Porębie Spytkowskiej. Tematem wiodącym tegorocznej akcji były DRZEWA i wszystko, co z nimi związane. Rolę eksperta pełnił zaproszony pan leśniczy Waldemar Knurowski.

Trasa wiodła z siedziby Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Piastowskiej 2B do Leśnictwa w Jodłówce. Dopisała pogoda i uczestnicy. Pięćdziesięciu rowerzystów dużych i małych pokonało piętnastokilometrową trasę, żeby wziąć udział w pikniku edukacyjnym w Jodłówce. Dzieci sadziły drzewa, układały kompozycje z leśnych roślin, rozbijały piniatę oraz tkały  leśne dywany. Na zakończenie odbył się konkurs poetycki na zabawny wierszyk inspirowany fraszką „Na lipę” Jana Kochanowskiego.

Wszyscy uczestnicy warsztatów i konkursu poetyckiego zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez sponsorów tego wydarzenia: Urząd Miejski w Brzesku, Starostwo Powiatowe w Brzesku, Bank Spółdzielczy w Brzesku, Firmę ENTER Jerzego Kubali oraz Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK. Materiały edukacyjne i reklamowe przysłały: Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Fundacja EkoRozwoju, Towarzystwo Przyjaciół Lasu i Izba Edukacji Leśnej. O poczęstunek zadbali wspólnie organizatorzy, Delikatesy Centrum w Sterkowcu i utalentowane wolontariuszki.

Decyzją Pani dyrektor Beaty Kani każdy uczestnik otrzymał pomarańczowy plecaczek z logo akcji.

Imprezę zabezpieczali Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Porębie Spytkowskiej.

Zdjęcia robili Magdalena Garboś, Leszek Gawenda i Grzegorz Kura.

img_0272 _dsc0072 _dsc0047

This entry was posted by Marek Kotfis, on at and is filed under News. Comments are currently closed.