Zawodnicy z „trójki” mistrzami województwa

Po zwycięstwie w mistrzostwach powiatowych reprezentacja chłopców z PSP nr 3 z Brzeska przystąpiła do rywalizacji o trofea wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych. Zespół składał się z chłopców klas III i IV oraz V i VI. Zawodnicy mieli do pokonania trasę przełajową na dystansie 1000m. Po raz pierwszy w historii szkoły drużyna lekkoatletów wywalczyła tytuł mistrzów województwa małopolskiego.

Na sukces zespołu zapracowali zawodnicy: Jakub Hajdo, Kamil Korcyl, Krystian Król, Kacper Leś, Jakub Łoboda, Kacper Mikołajek, Jakub Olchawa, Kamil Płoński, Łukasz Pośladek, Paweł Put, Adrian Smaluch i Jacek Zasadni.
Wśród 97 startujących zawodników w kategorii klas V i VI najlepiej z reprezentantów SP 3 Brzesko wypadł Łukasz Pośladek zajmując czwarte miejsce.

-Jest to nasz największy sukces w drużynowych biegach przełajowych w kategorii chłopców. Chciałabym bardzo podziękować całej drużynie za zaangażowanie i wolę walki oraz ciężką pracę, dzięki której udało się nam znaleźć na najwyższym podium w Małopolsce – mówi dyrektor PSP nr 3, Dorota Wójcik.

20170517_131300

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.