XV TURNIEJ KRĘGLARSKI KUPCÓW
17.11.2015

15 listopada na kręgielni Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzesku odbył się XV  jubileuszowy Turniej Kręglarski Kupców o Puchar Prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Przed rozpoczęciem zawodów minutą ciszy uczczono ofiary tragicznych zamachów we Francji, oraz zmarłego syna Jerzego Kotali, Zastępcy Prezesa KKK. Honorowy patronat sprawował Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. W zawodach uczestniczyli przedstawiciele  kupców z Krakowa, Limanowej, Proszowic, Przemyśla i gospodarz z Brzeska. Jednak najliczniejsza grupa przyjechała z Limanowej. W turnieju uczestniczyły całe rodziny, była to impreza typowo rodzinna, a najmłodszy z uczestników  miał niespełna 3 latka. Frekwencja jak zawsze dopisała, w zawodach startowało ponad 100 uczestników. Turniej rozgrywano w kategoriach; dzieci, kobiety i mężczyźni. Fundatorem pucharów w wymienionych kategoriach był Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.  W kategorii drużynowej fundatorem pucharów był Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesława Jopek. Walka na torach była bardzo zacięta, a o  zwycięstwie i kolejności na podium decydował  nieraz  jeden punkt.Oto zwycięzcy:W kategorii dzieci najlepszy wynik uzyskał Patryk Kicka, drugą  lokatę zajęła Anna Babraj, trzecie  miejsce Jakub Kuryło, całe podium należało do reprezentantów Brzeska.W kategorii kobiet  I miejsce wywalczyła Iwona Sumara, Katarzyna Pacewicz - Pyrek zdobyła II miejsce, obie panie z Brzeska, a najniższe miejsce na podium zajęła Krystyna Śmierciak z Limanowej.Wśród mężczyzn zwyciężył Bartosz Pośladek z Brzeska, II miejsce  zajął Tomasz Śmierciak, a na III miejscu uplasował się Mirosław Zoń, obaj panowie z Limanowej.W rywalizacji drużynowej I miejsce  wywalczyli zawodnicy z Brzeska,  II miejsce  po zaciętej walce  zdobył oddział z Limanowej, na III stopniu podium  uplasował się Kraków. Poza podium uplasowały się oddziały z Proszowic, Myślenic i Przemyśla.Najlepszy wynik zawodów uzyskał Bartosz Pośladek - 120 punktów. Najmłodszym uczestnikiem zawodów była 3 letnia Antonina Wojtas z Limanowej.Brzeski oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej dziękuję sponsorom za pomoc w przeprowadzeniu turnieju, a byli nimi;Urzad Miejski w Brzesku, Restauracja „Klimaty” Bogdana Kądziołki, Kwiaciarnia „Bazar” Katarzyny Pacewicz – Pyrek, oraz Mini Market „Pod Dębem” Bogdana Baranka.Organizatorzy  pragną podziękować  za pomoc  w organizacji turnieju; ANNIE i ADRIANOWI NOWAK oraz BORYSOWI PACEWICZ-PYREK.Bogdan BaranekIMG_1004IMG_1007IMG_1014IMG_1015IMG_1021IMG_1025IMG_1026IMG_1031IMG_1033IMG_1035IMG_1044IMG_1047IMG_1048IMG_1054IMG_1058IMG_1069IMG_1070IMG_1074IMG_1077IMG_1080