Sportowa gmina 2014 – tytuł dla Brzeska

W czasie uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, czterdzieści jeden samorządów z całej Polski  odebrało wyróżnienie i tytuł „Sportowa gmina 2014”. Wśród wyróżnionych gmin znalazły się dwie z Małopolski: Brzesko i Kraków. Wyróżnienie przyznawane jest samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji oraz starają się zapewnić swoim mieszkańcom jak najszerszą ofertę sportowo-rekreacyjną.

Gmina Brzesko została wyróżniona m.in. za budowę boisk ze sztuczną nawierzchnią przy szkołach, modernizację kręgielni, rozpoczęcie budowy  nowoczesnej hali sportowej przy PSP nr 3, organizację imprez i zawodów sportowych oraz za wielkość nakładów finansowych przeznaczanych na stowarzyszenia i kluby sportowe. Dyplom z rąk wielokrotnych medalistów olimpijskich i mistrzów świata, Jacka Wszoły, Mariana Woronina raz Andrzeja Suprona odebrali burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz przewodniczący RM Tadeusz Pasierb.

Podczas gali, dyplomem oraz  medalem „Pasjonat sportu” uhonorowany został już po raz drugi Marek Dadej, dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

DSC_0186 DSC_0165 DSC_0171 DSC_0174 DSC_0180 DSC_0184

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.