Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
VI edycja projektu grantowego ZIELONA ŁAWECZKA
18.02.2020

VI edycja projektu grantowego ZIELONA ŁAWECZKA

Fundacja Banku Ochrony Środowiska ma przyjemność zaprosić mieszkańców miasta do udziału VI edycji projektu grantowego Zielona Ławeczka. Z roku na rok coraz mocniej zdajemy sobie sprawę jak ważnym elementem miasta jest roślinność. Poza możliwością miłego spędzania czasu na ławce pod koroną drzew w upalny dzień, zieleń miejska ma inne bardzo ważne zadanie. W dobie nasilających się zmian klimatu, z jakimi mamy do czynienia, a także przy nie najlepszym stanie powietrza, rośliny w miastach odgrywają ważną rolę. Zmniejszają ilość zanieczyszczeń, zapobiegają znacznemu wzrostowi temperatury i osłabiają siłę wiatru.

O PROJEKCIE:Grupy sąsiedzkie coraz częściej wspólnie pracują na rzecz okolicy, w której żyją. Chcą mieszkać w czystym, zadbanym i bezpiecznym miejscu. Angażują się w budżety obywatelskie, samodzielnie tworzą ogródki, sadzą drzewa i dbają o istniejące już obiekty. Głównie dzięki inicjatywie mieszkańców powstało prawie 100 osiedlowych mini ogrodów.

W projekcie mogą brać udział mieszkańcy otwartych osiedli zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub samorządy z miast powyżej 10 tyś. mieszkańców. Udział w projekcie jest całkowicie darmowy.Do projektu zgłaszają się co najmniej 5-osobowe zespoły sąsiedzkie. Przygotowują one projekt aranżacji danego terenu, a następnie prowadzą spotkania i rozmowy z mieszkańcami swojego osiedla. Po konsultacjach mogą złożyć wniosek w którym przedstawią swoje pomysły.Projekty zespołów, które uzyskają najważniejsze oceny sędziów, otrzymują od Fundacji Banku Ochrony Środowiska grant pieniężno-rzeczowy o maksymalnej wartości 1600 zł.Termin składania projektów mija 17 maja 2020 roku. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z koordynatorem projektu:Łukasz Mikowski-Feret, 507 006 579, laweczka@fundacjabos.pl

zl_list_do_mieszkancow_min