Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Z wizytą w domu seniora
31.10.2019

Z wizytą w domu seniora

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 zawitali do Dziennego Domu Seniora w Brzesku, by zaprezentować krótki program edukacyjny promujący bezpieczne zachowania w ruchu drogowym, a szczególnie noszenie elementów odblaskowych. Młodzież zapoznała pensjonariuszy ośrodka z historią odblasków oraz podkreśliła ich znaczenie w bezpiecznym poruszaniu się po drodze po zmroku oraz w pochmurne i deszczowe dni.

Do bycia widocznymi na drodze zachęcały seniorów przygotowane przez uczniów hasła, m.in.: Gdy o życie senior dba, to na sobie odblask ma!; Gdy jest ciemno, zła pogoda, odblask ci odwagi doda!; Chcemy dziś seniorów prosić, by odblaski chcieli nosić!; Odblask w drodze informuje, gdzie się senior z nim znajduje!; Chodząc drogami, świeć seniorze odblaskami!; Ujrzeć cię kierowcy mogą, gdy z odblaskiem idziesz drogą!; Senior rozsądek swój okazuje, gdy z odblaskiem spaceruje!

Uczniowie przeczytali także list otwarty do seniorów, który napisała uczennica „trójki” z klasy ósmej. Oprawę scenograficzną stanowiły plakaty wykonane przez uczniów klasy ósmej - „Senior na drodze”. Na zakończenie młodzież rozdała seniorom opaski odblaskowe oraz serduszka wykonane z folii odblaskowej – symbole życia, o które należy dbać. Po spektaklu uczniowie spędzili jeszcze trochę czasu z seniorami w ciepłej i miłej atmosferze przy herbacie i ciasteczkach.

(Dorota Wojtyś, PSP 3 Brzesko)

dsc_0717dsc_0722dsc_0730img_20191029_104953img_20191029_105701img_20191029_105845