Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2019”
12.09.2019

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2019”

Ministerstwo Infrastruktury już po raz drugi zaprasza polskie miasta i gminy do udziału w konkursie o nagrody ministra infrastruktury w polskiej kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT 2019). Kampania ETZT trwa od 16 do 22 września każdego roku. Ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców.

W 2019 roku hasło kampanii –  „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy” – kładzie nacisk na aktywne środki transportu indywidualnego oraz korzyści, jakie mogą one przynieść naszemu zdrowiu i środowisku. Slogan „Chodź z nami!” zachęca do aktywności i przełamania codziennej rutyny siedzącego trybu życia, zwłaszcza podczas codziennych podróży, przyczyniając się do kształtowania prozdrowotnych i proekologicznych zachowań mieszkańców.Celem konkursu jest nagrodzenie polskich miast i gmin oraz grup ludzi, organizacji pozarządowych, partnerów społecznych, instytucji badawczych/dydaktycznych, władz lokalnych/krajowych, instytucji publicznych i przedsiębiorstw publicznych/prywatnych za inicjatywy podejmowane w ramach tegorocznej kampanii ETZT.

Nagrody ministra w kampanii ETZT mają charakter honorowy i będą przyznawane w czterech kategoriach konkursowych:1.    nagroda ETZT za najlepszą kampanię lokalną – dla dużego miasta/gminy (powyżej 50 000);2.    nagroda ETZT za najlepszą kampanię lokalną – dla małego miasta/gminy (poniżej 50 000 mieszkańców);3.    nagroda ETZT za najbardziej innowacyjne działanie, aktywność – dla miasta, gminy, grupy ludzi, organizacji pozarządowej, partnera społecznego, instytucji badawczej/dydaktycznej, władzy lokalnej/krajowej, instytucji publicznej, przedsiębiorstwa publicznego/prywatnego.4.    wyróżnienie ETZT  dla najbardziej aktywnego województwa.

Szczegółowe warunki uczestnictwa oraz wzory formularzy konkursowych określa regulamin. Właściwe formularze konkursu oraz data rozpoczęcia i zakończenia ich przysyłania zostaną opublikowane na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury w terminie późniejszym.

Dodatkowych informacji o przebiegu konkursu udziela Maria Perkuszewska, tel. (22) 630 12 09, e-mail: maria.perkuszewska@mi.gov.plZachęcamy do rejestracji uczestnictwa w kampanii ETZT 2019 na stronie www. http://registration.mobilityweek.eu/login.php?lang=pl oraz do udziału w konkursie o nagrody ministra infrastruktury.1280x540