Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Festiwal sztuk i sportów walki w PSP nr 3
14.06.2018

Festiwal sztuk i sportów walki w PSP nr 3

11 czerwca, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 Brzesku odbył się VII Festiwal Sztuk i Sportów Walki zorganizowany przez sekcję Aikido Aikibudo działającą przy Uczniowskim Klubie Sportowym „Trójeczka” z inicjatywy Pawła Sitarza, nauczyciela wychowania fizycznego i instruktora aikido. Impreza miała na celu przybliżenie specyfiki poszczególnych sztuk walki, ich popularyzację wśród dzieci i młodzieży, wskazanie ich pozytywnego wpływu na osobowość oraz sprawność fizyczną ćwiczących.

W tym roku w festiwalu wzięły udział trzy zespoły. Na początku mogliśmy podziwiać dzieci i młodzież z sekcji Aikido Aikikai z Bochni, trenujące pod kierunkiem Kingi Norek, stopień mistrzowski drugi Dan. Następnie na macie pojawili się gospodarze imprezy – sekcja Aikido Aikibudo i Goshin Jitsu z Brzeska kierowana przez Pawła Sitarza (pierwszy Dan Aikijitsu). Mistrzowie i młodzi adepci sztuk walki zaprezentowali różnego rodzaju ćwiczenia zwinnościowe, efektowne uderzenia i kopnięcia, techniki samoobrony oraz różne sposoby amortyzacji upadku. Na imprezie nie mogło również zabraknąć stałego gościa festiwalu – shihana Czesława Poczykowskiego (ósmy Dan) - lidera Stowarzyszenia Systema Sambo Nowy Sącz. Wspaniały i zapierający dech w piersiach pokaz tej grupy, wzbogacony o elementy akrobatyki, wzbudził wiele emocji wśród widzów. Na zakończenie dyrektor brzeskiej „trójki” – Dorota Wójcik – wręczyła uczestnikom pokazu okolicznościowe dyplomy i statuetki.

Po raz kolejny festiwal, przebiegający pod hasłem „Być silnym, znaczy być użytecznym”, udowodnił, że sztuki walki nie muszą się kojarzyć wyłącznie z przemocą i agresją. Opanowanie często skomplikowanych techniki walki wymaga wiele wysiłku i cierpliwości, a te z kolei kształtują charakter, uczą samodyscypliny, wpływają na zręczność i sprawność fizyczną sportowca. (PSP 3 Brzesko)

dsc_2045dsc_2057dsc_2071dsc_2083dsc_2086dsc_2120dsc_2133dsc_2136