VI edycja projektu grantowego ZIELONA ŁAWECZKA

Fundacja Banku Ochrony Środowiska ma przyjemność zaprosić mieszkańców miasta do udziału VI edycji projektu grantowego Zielona Ławeczka. Z roku na rok coraz mocniej zdajemy sobie sprawę jak ważnym elementem miasta jest roślinność. Poza możliwością miłego spędzania czasu na ławce pod koroną drzew w upalny dzień, zieleń miejska ma inne bardzo ważne zadanie. W dobie nasilających się zmian klimatu, z jakimi mamy do czynienia, a także przy nie najlepszym stanie powietrza, rośliny w miastach odgrywają ważną rolę. Zmniejszają ilość zanieczyszczeń, zapobiegają znacznemu wzrostowi temperatury i osłabiają siłę wiatru.

O PROJEKCIE:
Grupy sąsiedzkie coraz częściej wspólnie pracują na rzecz okolicy, w której żyją. Chcą mieszkać w czystym, zadbanym i bezpiecznym miejscu. Angażują się w budżety obywatelskie, samodzielnie tworzą ogródki, sadzą drzewa i dbają o istniejące już obiekty. Głównie dzięki inicjatywie mieszkańców powstało prawie 100 osiedlowych mini ogrodów.

W projekcie mogą brać udział mieszkańcy otwartych osiedli zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub samorządy z miast powyżej 10 tyś. mieszkańców. Udział w projekcie jest całkowicie darmowy.
Do projektu zgłaszają się co najmniej 5-osobowe zespoły sąsiedzkie. Przygotowują one projekt aranżacji danego terenu, a następnie prowadzą spotkania i rozmowy z mieszkańcami swojego osiedla. Po konsultacjach mogą złożyć wniosek w którym przedstawią swoje pomysły.

Projekty zespołów, które uzyskają najważniejsze oceny sędziów, otrzymują od Fundacji Banku Ochrony Środowiska grant pieniężno-rzeczowy o maksymalnej wartości 1600 zł.

Termin składania projektów mija 17 maja 2020 roku. 
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z koordynatorem projektu:
Łukasz Mikowski-Feret, 507 006 579, laweczka@fundacjabos.pl

zl_list_do_mieszkancow_min

This entry was posted by Sitarz Zofia, on at and is filed under News. Comments are currently closed.