Zimowisko w Mokrzyskach

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w  szkole podstawowej w Mokrzyskach zorganizowane było zimowisko dochodzące. Hasło tegorocznego wypoczynku brzmiało: „Hartuję duszę, umysł i ciało, ponieważ sportu wciąż mi mało”.

Kierownikiem zimowiska była nauczycielka wychowania fizycznego pani Matylda Chruściel. Opiekę nad poszczególnymi grupami sprawowały panie: Ewelina Grabowska, Ewa Gładki, Magdalena Kostecka oraz pan Marek Bochenek. W wypoczynku brało udział 65 uczniów z klas I-VII. Tematykę zajęć realizowano w godzinach 8.00-13.00.

W pierwszym dniu zimowiska przedstawiono regulamin wypoczynku oraz przypomniano zasady bezpieczeństwa podczas zabaw, gier i wyjazdów poza teren szkoły. Wspólnie spisano najważniejsze zasady, a każda grupa przygotowała plakat z nazwą i podpisami wypoczywających, aby przypominał uczniom, jak ważne jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Po zajęciach plastycznych odbył się konkurs szalonych fryzur i spacer po okolicy.

W kolejnych dniach uczniowie, oprócz udziału w licznych grach sportowych i zabawach integrujących, wyjeżdżali na pływalnię w Brzesku, do FlyParku w Tarnowie, do kina „Planeta” na film animowany „Tajni i Fajni” oraz do kręgielni BOSiR.

Uczestnikom zimowiska każdego dnia zapewniono smaczny obiad z deserem. Wypoczynek był świetnie zorganizowany – dostarczył dzieciom i nauczycielom niezapomnianych wrażeń.

Atrakcyjna forma organizacji wypoczynku była możliwa dzięki dofinansowaniu Gminy Brzesko – przejazdy i zabawę we FlyParku sfinansowano ze środków przekazanych przez Pana Burmistrza, za co serdecznie dziękujemy – czytamy w informacji przesłanej od organizatorów zimowiska. 

zimowiskomokrzyska

 

This entry was posted by Agnieszka Lechowicz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.