Rękodzieło i kuchnia regionalna w Porębie Spytkowskiej

W minioną niedzielę w  Domu Ludowym  w Porębie Spytkowskiej  prezentowały się koła gospodyń wiejskich, a także  stowarzyszenia kulturalne z Małopolski w czasie IX Międzygminnego Przeglądu Rękodzieła i Kuchni Regionalnej, który za sprawą  niestrudzonej animatorki życia kulturalnego Marii Karaś zagościł w tej miejscowości. Impreza współfinansowana była z ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

W programie imprezy znalazła się prezentacja  rękodzieła i   potraw  kuchni regionalnej przygotowanej przez wystawców  z Brzeska, Biesiadek, Bucza, Przyborowa, Uszwi, Złotej,  Zawady Uszewskiej, Okocimia, Kobyla, Poręby Spytkowskiej oraz panie  z Małopolski Pachnącej Ziołami, GGG „Kraków  i okolice”” oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  W wystąpieniu rozpoczynającym przegląd burmistrz Brzeska Tomasz Latocha pogratulował  pani Marii Karaś pomysłu na prezentację dorobku kół gospodyń oraz zaangażowania w realizację znakomitego projektu promującego kulturę ludową.

Jak każdego roku Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie”  oraz działająca przy nim grupa śpiewacza w godzinnym występie dały znakomity popis swoich umiejętności, prezentując  tańce i przyśpiewki ludowe. Imprezę zakończyła degustacja  potraw kuchni regionalnej oraz wieczorek taneczny. Wśród zaproszonych i obecnych na  IX Przeglądzie Rękodzieła i Kuchni Regionalnej gośćmi byli poseł Władysław Kosiniak-Kamysz, wicestarosta Maciej Podobiński, sołtys Poręby a zarazem wiceprzewodniczący RM w Brzesku Adrian Zaleśny, dyrektor MOK Beata Kądziołka oraz radny Bogusław Sambor.

Fot. Bogusław Hajduk – Informator Brzeski

3 4 5 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 29 30 32 33 34 35 36 39 40 41 42 43 44 45indeks

This entry was posted by Marek Kotfis, on at and is filed under News. Comments are currently closed.