Nasze dziedzictwo – smacznie, zdrowo, kolorowo

Burmistrz Brzeska, Tomasz Latocha zaprasza na plenerową imprezę „Nasze dziedzictwo – smacznie, zdrowo, kolorowo”, która odbędzie się 8 września na Placu Kazimierza Wielkiego, wydarzenie finansowane jest przez Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Początek o godzinie 12.00.

Program imprezy
12.00 – 17.00 – prezentacje i degustacje produktów lokalnych, głosowanie na najlepszy produkt lokalny
17.00 – wręczenie nagród wystawcom produktów lokalnych
16.00 – 20.00 – konkurs śpiewaczo-taneczny
20.00 – wręczenie nagród uczestnikom konkursu śpiewaczo-tanecznego

Impreza ma na celu prezentację produktów lokalnych – spożywczych, gastronomicznych, wyrobów rękodzieła ludowego. Weźmie w niej udział 28 wystawców ze Stowarzyszenia „Kwartet na Przedgórzu”, Nadwiślańskiej Grupy Działania „E.O. Cenoma”, Stowarzyszenia „Na śliwkowym szlaku”, Pogórskiego Związku Pszczelarzy z Tarnowa oraz koła gospodyń wiejskich z gminy Brzesko. W ramach konkursu śpiewaczo-tanecznego wystąpią zespoły folklorystyczne Krakowiacy Ziemi Brzeskiej, Porębianie, Porąbcoki, Siedlcanie i Małe Rożnowioki.

Podczas degustacji, pokazów i prelekcji, które przewidziano w czasie trwania imprezy plenerowej zostanie zaprezentowane unikalne piękno ludowego dziedzictwa kulturowego łączącego tradycję i teraźniejszość. Uczestnicy wydarzenia będą mieć także możliwość degustacji wyrobów pszczelarskich, zapoznania się ze sposobami i warunkami zakładania pasiek, dzięki czemu poznają bogactwo świata pszczół i ich wpływ na środowisko naturalne.

Imprezie towarzyszyć będzie bezpłatna publikacja „Smacznie, zdrowo, kolorowo – dziedzictwo naszej wsi”.

nasze_dziedzictwo_plakat_b2_v2-1

 nasze_dziedzictwo_baner_v2

nasze_dziedzictwo_ulotka_v3

nasze_dziedzictwo_okladka_v5

folder_nd_v5

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.