Super wyniki zawodników 14 i 15-letnich na mistrzostwach Polski w pływaniu
18.07.2019

Były to najważniejsze zawody w sezonie dla pływaków Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, mogli sprawdzić swoją formę w gronie najlepszych polskich zawodników. Do rywalizacji w Olsztynie stanęło blisko 600 14-latków, a barwy klubowe BOSiR reprezentowali Patrycja Smoleń, Julia Dadej, Amelia Marek i Patryk Gibuła. Oświęcim natomiast ugościł ponad 450 zawodników 15-letnich, w tym naszą reprezentantkę Oliwię Brach.

Amelia Marek na pięć startów zdobyła pięć finałów A, w których w pięknym stylu wywalczyła srebro i dwa brązowe medale (50 motyl, 100 motyl, 50 klasyczny).

Julia Dadej na dystansie 800 metrów stylem dowolnym zakończyła wyścig z ósmym czasem w Polsce i dwoma finałami B (5. miejsce na 200 dowolny i 2. miejsce na 400 dowolnym).

Patrycja Smoleń po ogromnym progresie w tym sezonie, z super rekordami życiowymi minimalnie otarła się o finały na dystansach 50, 100 i 200 metrów stylem grzbietem zajmując kolejno 22., 24. i 26. miejsce.

Patryk Gibuła wywalczył dwa finały A na dystansach 100 i 200 metrów stylem motylkowym, w których zanotował 5. i 7. miejsca, a dodatkowo wygrał finał B na 50 metrów motylkiem.

Oliwia Brach jako jedyna reprezentanta 15-letnia wypływała super wynik na 400 metrów stylem dowolnym co pozwoliło jej zająć 7. miejsce w finale B.