Senior na drodze

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działająca w strukturze organizacyjnej Ministerstwa Infrastruktury zaprasza na kolejną edycję akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do uczestników ruchu drogowego powyżej 60. roku życia.

W tym roku spotkania z seniorami odbędą się w 94 miejscowościach na terenie całej Polski. Partnerem strategicznym akcji jest policja. Skierowana do seniorów akcja ma na celu kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań, w szczególności wśród kierowców, rowerzystów i pieszych po 60. roku życia.

Planowane działania obejmują przeprowadzenie warsztatów oraz zapewnienie uczestnikom akcji bezpłatnego serwisu rowerowego. Podczas zaplanowanych warsztatów będą poruszane m.in. takie tematy dotyczące prawidłowego poruszania się po drodze, używania elementów odblaskowych po zmroku, sprawności psychofizycznej, która z wiekiem jest coraz słabsza i ma wpływ na percepcję i możliwość kierowania pojazdem, i wiele innych.
Uczestnicy akcji, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie, gdzie wykonany zostanie podstawowy, bezpłatny przegląd techniczny jednośladów oraz jego doposażenie w obowiązkowe elementy związane z bezpieczeństwem.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W trakcie spotkania zapewniony będzie słodki poczęstunek. Spotkanie w Brzesku odbędzie się 18 lipca, o godzinie 9.00 w sali obrad starostwa, ul. Bartosza Głowackiego 51.

senior_plakaty_brzesko-2

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.