Zawodnicy BOSiR na zawodach w Lesznie
10.05.2019

Szóstka zawodników reprezentowała Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji na rozgrywanych w dniach 25-28 kwietnia ogólnopolskich zawodach kręglarstwa klasycznego w Lesznie.

W kategorii dziewcząt debiutująca na kręglarskich torach Gabrysia Toboła zajęła z wynikiem 275 kręgli bardzo dobre 11. miejsce. W kategorii młodzików do finału awansowali Izabela Cebula, Rafał Hajdo i Gabriel Zastawnik. Ten ostatni fantastycznie zagrał w meczu finałowym i zbił 174 kręgle. W ostatecznej rywalizacji Gabriel Zastawnik zajął 5. Miejsce, Izabela i Rafał ukończyli rywalizację na 7. pozycji. Kilka kręgli by awansować do finału zabrakło Jakubowi Kuryło. Kuba po eliminacjach był 8., a Maciej Hamielec z wynikiem 510 kręgli w stawce 26 zawodników zajął 17. miejsce.

Zawody zakończyły się podsumowaniem i wręczeniem upominków za rywalizację w całym cyklu Grand Prix 2018/2019 (6 ogólnopolskich turniejów).Na najwyższym stopniu podium w tej rywalizacji stanął w kategorii junior młodszy Jakub Kuryło (BOSiR Brzesko) wyprzedzając Jakuba Cwojdzińskiego (Alfa Vector Tarnowo Podgórne) i Jakuba Kląskałę (9 Amica Wronki). Drugie miejsce na podium w tej samej rywalizacji w kategorii młodziczka zajęła Izabela Cebula. W całym cyklu w stawce 39 zawodników w kategorii młodzik Gabryś Zastawnik był 9., a Rafał Hajdo 10. Zawodnikom gratulujemy i życzymy udanych startów w sezonie 2019/2020.

Wyjazd na zawody był współfinansowany przez gminę Brzesko w ramach Projektu Wspierania i Upowszechniania Kultury Fizycznej i Sportu.