Działają i pomagają

Komenda Hufca ZHP Brzesko organizuje kolejną akcję pomocową. Do 23 marca na ulicach, placach, przy sklepach i kościołach w gminach Brzesko, Czchów, Szczurowa i Dębno zuchy i harcerze prowadzić będą akcję „Pomagamy i działamy” zorganizowaną już po raz dwunasty z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Jak co roku celem nadrzędnym akcji jest pomoc finansowa dla wybranych dzieci z terenu działania poszczególnych jednostek harcerskich. W tym roku zuchy i harcerze wybrali ich pięcioro – Anię, Benjamina, Huberta, Patryka i Zuzię. Wszyscy cierpią na poważne choroby i wymagają stałej opieki lekarskiej, a co za tym idzie potrzebują wsparcia finansowego.

Idea Dnia Myśli Braterskiej niesie za sobą bardzo ważne przesłanie, jakim jest braterstwo, w tym przypadku dosłowne, gdyż brzescy harcerze świadomi wielu własnych potrzeb rok w rok stają z puszkami, by dać świadectwo braterstwa ze swoimi chorymi rówieśnikami, ale też wesprzeć samych siebie, gdyż część zebranych środków wróci do nich w postaci nagród w konkursach hufcowych, dofinansowań do letnich obozów, biwaków itp.

-Liczymy na duży odzew wszystkich ludzi dobrej woli dla których nie jest obojętny los innych, zwłaszcza najmłodszych, a także tych, którzy chcą wynagrodzić całoroczną służbę naszych zuchów i harcerzy i wspomóc finansowo ich letni wypoczynek na obozach – mówią organizatorzy akcji.

plakat-uniwersalny

 

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.