Wolne miejsca w domu seniora

Dzienny Dom Senior+ w Brzesku z siedzibą przy ulicy Okocimskiej 44 ma jeszcze wolne miejsca. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza seniorów w wieku powyżej 60. roku życia do skorzystania z bardzo atrakcyjnej oferty spędzenia czasu, spotkań z rówieśnikami, wypoczynku.

Placówka dysponuje 20 miejscami, przeznaczona jest dla osób nieaktywnych zawodowo, samodzielnych lub wymagających niewielkiej pomocy w codziennym funkcjonowaniu, zamieszkałych na terenie gminy Brzesko. Celem jej działalności jest zapewnienie wsparcia seniorom poprzez zwiększenie możliwości aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym oraz zagospodarowanie czasu wolnego. Funkcjonowanie Dziennego Domu Senior+ współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, gminy Brzesko oraz z wpłat uczestników.

Dom zapewnia usługi socjalne, edukacyjne, kulturalno-oświatowe, sportowo-rekreacyjne, aktywizuje społecznie i ruchowo, ponadto seniorzy mają możliwość skorzystania z terapii zajęciowej. Oprócz zajęć placówka zapewnia opiekę, gorący posiłek, transport z i do miejsca zamieszkania. Szczegółowe informacje na temat naboru można uzyskać w siedzibie MOPS, przy ulicy Mickiewicza 21, lub telefonicznie pod nr 14 66 315 83.

6 lutego w placówce obchodzono święto babci i dziadka, z tej okazji z życzeniami do seniorów przybyły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Brzesku wraz z opiekunami – Jadwigą Fior, Moniką Borowiec i Dorotą Martyką. Maluszki przygotowały występ artystyczny, w którym tańcem i śpiewem pokazały, jak ważną osobą w życiu każdego dziecka jest babcia i dziadek. Chcąc aby ten dzień zapadł seniorom w pamięci podarowały im własnoręcznie zrobione. Pensjonariusze domu seniora również obdarowali małych gości drobnymi upominkami, były to słodycze i ręcznie robione na drutach kotki.

Międzypokoleniowe spotkanie z okazji święta babci i dziadka choć przesunięte w czasie z powodu ferii zimowych okazało się być bardzo potrzebne. Na twarzach dzieci było widać zadowolenie, a seniorzy nie kryli łez wzruszenia i radości, gromkimi brawami dziękując dzieciom za wspaniały występ. Międzypokoleniowe spotkanie z przedszkolakami miało miejsce już nie po raz pierwszy. W listopadzie 2018 roku wspólnie świętowano 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

dscf1348

dscf1280 dscf1290 dscf1293 dscf1297 dscf1333 dscf1342

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under Migawka, News. Comments are currently closed.