Skarby regionu

Brzeska biblioteka zaprasza do obejrzenia wystawy „Skarby regionu – kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Iwkowej”, która została zorganizowana, aby przybliżyć 500-letnią historię niezwykłego obiektu i pokazać zaangażowanie społeczne, jakie mieszkańcy gminy Iwkowa włożyli w odrestaurowanie budynku. W skład niniejszej ekspozycji wchodzą zdjęcia autorstwa Małgorzaty Gutowicz oraz Katarzyny Jasnos, udostępnione przez Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej. Iwkowski kościół jest jedną z najstarszych drewnianych świątyń zachowanych na terenie Małopolski. Ten zabytek jest ważnym miejscem na Szlaku Architektury Drewnianej i pretendentem do wpisu na listę UNESCO.

Staraniem mieszkańców, a w szczególności dzięki wielomiesięcznej pracy bibliotekarzy Gminnej Biblioteki Publicznej w Iwkowej powstała publikacja będąca upamiętnieniem obchodów 500-lecia istnienia kościoła. Nosi ona tytuł „Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Iwkowej – 1518-2018”. Zespół redakcyjny, na czele z Bernadetą Klimek – kierownikiem tamtejszej biblioteki dołożył wszelkich starań aby zaprezentować historię i współczesność świątyni w profesjonalnej formie. Z książką można zapoznać się w bibliotece w Brzesku, kupić ją można w placówce w Iwkowej.

Wystawę można oglądać na pierwszym piętrze hallu głównego Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku, czynna będzie do 30 czerwca.

dsc_6358 dsc_6364

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.