Zwrot podatku akcyzowego

Minister rolnictwa i rozwoju wsi informuje, że każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej, powinien zbierać faktury VAT.

W terminie od 1 lutego do 28 lutego 2019 roku należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami), stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2018 roku do 31 stycznia 2019 roku.

W terminie od 1 sierpnia 2019 roku do 2 września 2019 roku należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2019 roku do 31 lipca 2019 roku w ramach limitu zwrotu podatku określonego na rok 2019.

Szczegółowe informacje w załącznikach oraz na stronie: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/zwrot-podatku-akcyzowego

Procedura i warunki ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej w 2019 roku

Formularz wniosku o zwrot podatku akcyzowego

This entry was posted by Marek Kotfis, on at and is filed under News. Comments are currently closed.