Zawodniczka BOSiR mistrzynią Polski

W ubiegły weekend we Wronkach odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików, w czasie których zawodnicy Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wykazali się znakomitą formą. Izabela Cebula wywalczyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski.

Występ we Wronkach Iza zaliczyć może do najbardziej udanych w tym sezonie. Wynik 1074 kręgle (540  w eliminacjach i 534 w finale) zapewniły młodej zawodniczce złoty medal i tytuł  mistrzyni Polski w kategorii młodziczka na rok 2018/2019. Iza wygrała pewnie wyprzedzając drugą i trzecią w rywalizacji zawodniczkę o odpowiednio 48 i 71 kręgli.  Nagrodą za zwycięstwo jest wyjazd na Puchar Świata, który w przyszłym roku zostanie rozegrany w Rokycanach  (Czechy).

W turnieju nieźle zaprezentowali się również zawodnicy BOSiR – Gabriel Zastawnik i Rafał Hajdo. Obydwaj zakwalifikowali się do finału, w klasyfikacji końcowej  Gabriel zajął 11. miejsce, a Rafał 14. W klasyfikacji par chłopcy zajęli 5. miejsce.