Jakub Kuryło z nowym rekordem

602 zbite kręgle w grze sportowej (120 rzutów ) to nowy oficjalny rekord życiowy zawodnika Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – juniora młodszego Jakuba Kuryły. Wynik ten Jakub osiągnął w meczu rozegranym w sobotę 17 listopada w niemieckim Zeulenrode pomiędzy reprezentacjami Polski U18 i Turyngii. Jakub został również wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Nasi zawodnicy – zarówno dziewczęta, jak i chłopcy doskonale zaprezentowali się na tle gospodarzy stanowiących trzon kręglarskiej reprezentacji Niemiec. Kilka rekordów życiowych dziewcząt i chłopców oraz rekord Polski juniorek młodszych ( 616 kręgli Nikoletty Dudziak ) to dobry prognostyk dla brzeskich zawodników przed zbliżającymi się mistrzostwami świata.

Jakub Kuryło zwyciężył również rozegraną tego samego dnia po południu konkurencję sprintów pokonując w półfinałowym pojedynku swojego niemieckiego kolegę Silvana Meinungera (zwycięzca w Pucharze Świata w kategorii młodzik z 2017 roku w Dettenheim ). W finałowym pojedynku Jakub wygrał rzutami zwycięstwa 23:20 przy remisie na torach 1:1 z innym reprezentantem gospodarzy Alexem Karlem.

20181117_125335davburstburstburstburstdav

dav

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.