Bezpieczniej dla uczniów

Ponad 100 tysięcy złotych kosztowała budowa kilkudziesięciometrowego chodnika wraz z dodatkowym parkingiem przy budynku szkoły podstawowej nr 2 w Brzesku. Pieniądze na inwestycję w całości pochodziły z budżetu gminy, została ona wykonana w czasie minionych wakacji.

-Głównym celem tego zadania była poprawa bezpieczeństwa uczniów i rodziców, którzy przywożą ich do szkoły. Po wybudowaniu chodnika i dodatkowych miejsc parkingowych przyszkolna droga zmieniona została na jednokierunkową co znacznie usprawniło komunikacje . Wjazd na parking w dalszym ciągu znajduje się od strony ulicy Królowej Jadwigi, wyjazd zaś od ulicy Wyspiańskiego, co powoduje, że samochody płynnie mogą opuścić teren szkoły, nie zawracając na drodze jak to było przed modernizacją. Z aut rodziców dzieci wychodzą wprost na chodnik, którym bezpiecznie mogą dojść do budynku szkoły – mówi Henryk Piela, kierownik referatu gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Poszerzony został także wjazd od strony ulicy Królowej Jadwigi, gdzie zamontowana została nowa brama, skorygowano również bieg ogrodzenia, co poprawiło widoczność przy wyjeździe na ulicę Wyspiańskiego .

 

dsc00291 dsc00292 dsc00293

This entry was posted by Zofia Sitarz, on at and is filed under News. Comments are currently closed.